Újpesti Sakk Diákolimpia

Utolsó módosítás:
2020. I. 28.

Diákolimpiai bajnokok és végeredmények

1. korcsoport - lányok

Újpest Diákolimpiai Bajnoka: UDVARI-SOLTI Hédi (Károlyi István Általános Iskola)

>>Részletes eredmények

1. korcsoport - fiúk

Újpest Diákolimpiai Bajnoka: BALÁZS Nándor Tamás (Homoktövis Általános Iskola)

>>Részletes eredmények

2. korcsoport - lányok

Újpest Diákolimpiai Bajnoka: BALÁZS Szabina Zoé (Homoktövis Általános Iskola)

>>Részletes eredmények

2. korcsoport - fiúk

Újpest Diákolimpiai Bajnoka: BALÁZS Viktor István (Homoktövis Általános Iskola)

>>Részletes eredmények

3. korcsoport - lányok

Újpest Diákolimpiai Bajnoka: HORVÁTH Dóra Piroska (Károlyi István Általános Iskola)

>>Részletes eredmények

3. korcsoport - fiúk

Újpest Diákolimpiai Bajnoka: KOVALCSIK Martin (Megyeri Úti Általános Iskola)

>>Részletes eredmények

4. korcsoport - lányok

Újpest Diákolimpiai Bajnoka: PINTÉR Dalma Mária (Könyves Kálmán Gimnázium)

4. korcsoport - fiúk

Újpest Diákolimpiai Bajnoka: OLÁH Vince (Karinthy Frigyes Általános Iskola)

>>Részletes eredmények

Fényképek

Versenykiírás és nevezési információk 2020

Az újpesti általános és középfokú oktatási intézmények 2019/2020-as tanévi sakkversenyére

A verseny célja: Az „Újpest Diákolimpiai Bajnoka” címek, helyezések eldöntése, a sportág népszerűsítése a kerületi oktatási intézményekben.

A verseny helyszíne: Újpesti Könyves Kálmán Gimnázium, Újpest, Tanoda tér 1.

A verseny ideje: 2020. január 24. péntek

Regisztráció: 1200-1245-ig.

Kezdés: 1300 órától (Várható befejezés a résztvevők létszámától függően kb. 17 óra).

A verseny rendezője: Budapest Főváros IV. kerület Újpest Önkormányzata.

Résztvevők: A benevezett újpesti általános és középiskolák I. és II. korcsoportos tanulói értékszámra való tekintet nélkül (itt nincs külön értékszámos és amatőr kategória, nyílt verseny van!), fenti iskolák III. és IV. korcsoportos, Amatőr kategóriás tanulói, akik a 2019. szeptember 1-jén nem rendelkeztek FIDE értékszámmal (standard, rapid, blitz).

Minden FIDE-értékszámmal rendelkező III. és IV., valamint kategóriától független V. és VI. korcsoportos tanuló közvetlenül nevezhet a budapesti döntőre, lásd >>BSSZ honlapja

A verseny lebonyolítása: A versenyt hétfordulós svájci rendszerben bonyolítjuk le, fordulónként 2x12 perc gondolkodási idővel a FIDE rapid szabályai szerint I., II., III. és IV. korcsoportban korcsoportonként és nemenként külön, számítógépes párosítással. A versenybíróság fenntartja a jogot, hogy egyes versenyszámokban a megjelentek számától függően a lebonyolítás rendjében célszerű változásokat eszközöljön.

A sorrend eldöntése: 1. szerzett pontszám, 2. Buchholz-számítás, 3. progresszív érték, 4. egymás elleni eredmény

A budapesti elődöntőn való részvétel a BSSZ kiírása szerint! lásd: >>BSSZ honlapja

Díjazás: a lebonyolítás alapján az I-III. helyezettek oklevél és érem díjazásban részesülnek.

Nevezés: A nevezési lap kitöltésével az usdo(kukac)ujpestikse.hu email-címen 2020. január 17. (péntek) 13 óráig.

Budapest, 2019. december 18. Versenybizottság

>>A versenykiírás és nevezési lap letöltése